A bölcsességről
Magyar Krónika, október 4. |
|
A bölcsesség nem tudás, hanem olyan állapot, amelyben a lehetőségek függvényében optimális döntést tudunk hozni.
Az információk gyűjtésén túl, azok optimális felhasználásához segít hozzá Csung Jüan Csikung IV. szintje.
„Nagyon sokat kell annak dolgozni, akiben nincs bölcsesség”
/Nagymester 2007. november Budapest /
A bölcsesség a létünkhöz tartozó nagyon fontos tudatállapot, amely a hétköznapi ember számára hosszú évtizedek tapasztalásának eredményeként alakulhat ki, a csikung rendszeres gyakorlása során pedig néhány év alatt elérhető.
Az információk felhasználásának legfontosabb eleme a döntés.
Ha a döntésünkben nincs bölcsesség, akkor annak eredménye sem lesz tartós, vissza kell rá térnünk, hogy újra átgondoljuk és korrigáljuk.
A bölcs döntés jellemzője pedig ennek ellenkezője, stabil, időt álló, és a körülmények megváltozásakor sem kell korrigálnunk, mert a döntéskor a várható változásokat is láttuk előre.
Az emberek óránként minimum 10-15 döntést hoznak. Ha ezek közül csak egy nem megfelelő, akkor 8 órás munkaidő alatt legalább 8 olyan döntésünk keletkezik, amelynek korrigálására – a soron következő feladatok mellett – időt kell fordítani, ez szűkíti a következő feladatokhoz rendelkezésünkre álló időt, beáll a kapkodás, ami újabb forrása lehet a helytelen döntéseknek. Ilyenkor sokat dolgozunk, de nem haladunk előre. A megoldás: a Csung Jüan Csikung megfelelő gyakorlatainak rendszeres végzése. |