Az északi félteke számára viszont ez volt a legmelegebb nyár az európai klímafigyelő program, a Copernicus 1979-es indulása óta – írta az MTI.
A globális hőmérséklet augusztusban 0,94 Celsius-fokkal haladta meg a 20. század átlagát, amely 15,6 Celsius-fok volt.
Csak 2016 augusztusa volt a mostaninál melegebb, illetve az öt eddigi legmelegebb augusztust 2015 óta mérték.
A legjelentősebb hőmérsékleti kilengést a klímahatóság 2020 augusztusában Európában, az Egyesült Államok nyugati részén, Közép-Oroszország északi területein, Kína délkeleti részén, Nyugat-Ausztráliában és az Antarktisz keleti részén mérte. A júniustól augusztusig tartó nyári hónapokban a világ átlaghőmérséklete 0,92 Celsius-fokkal volt a 20. század átlaga felett.
Ezzel a mérések kezdete óta ezek voltak a harmadik legmelegebb nyári hónapok. Magyarországon gyakori felhőszakadások jellemezték a nyarat, amely idén rekorddöntögető hőhullámok nélkül telt el – közölte korábban elemzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Mint írták, a nyár és egyben az év legmelegebb napja általában július végén vagy augusztus elején szokott lenni . Idén viszont augusztus 30-án volt a legmelegebb.
A legmagasabb hőmérsékletet, 37,4 fokot Mezőkovácsházán mérték.
A nyár legcsapadékosabb napja július 24. volt, amikor a Somogy megyei Vésén 178 milliméter csapadék hullott. Képünkön a dél-franciaországi Toulouse-ban gyerekek hűsölnek a szökőkútban, a városban augusztus elején 40 Celsius fok körüli értékeket mértek