A világ egyik legrejtélyesebb hídja 1,7 milló éves
Intelligens építok
Az Indiát Srí Lankával összeköto osrégi híd máig feltörhetetlen dió a régészek számára. Sokáig geológiai képzodménynek tartották, mígnem a NASA felvételei olyasmit mutattak, aminek hatására a képek szenzációként járták be a világot.
A fotókon ugyanis tökéletesen kiveheto, hogy a kotömbök legalább 50 kilométer hosszan, precíz vonalban, egymástól azonos távolságra sorakoznak a víz alatt, ami egyértelmuen a megtervezettség jele.
Véletlenszeru képzodmény lenne?
Ezzel pedig meg is bukott az addigi nézet, miszerint csak homokpadok véletlenszeru láncolatáról van szó. Ez bizony híd, amelyet csakis intelligens építok hozhattak létre - a gond csak az, hogy vizsgálatok szerint a tömbök több mint egymillió évvel ezelott kerültek ide.
Kik rendelkezhettek akkoriban ilyen szintu technológiával? Hiszen a hivatalos álláspont szerint Homo sapiens is mindössze 150 ezer éve él a Földön.
Kelet-Afrikában 2 millió éve jelent meg ugyan az elso általunk ismert, az emberek - vagyis a Homo genus - közé sorolt faj, a Homo habilis, ám ok még osemberek voltak, és elképzelhetetlen, hogy azon a fejlettségi szinten ilyen monumentális híd létrehozására képesek lettek volna; abban az idoben az emberiség még nem ismerte a szervezett építkezést.
Ádám hídja - hindu nevén Ráma hídja - 1480-ig a vízfelszín fölé ért, összekötve Indiát Srí Lankával
Az Indiai Geológiai Intézet igazgatója, Dr. Badrinarayanan Srinivasan kutatást végzett a különleges földsánc környezetében, és arra a következtetésre jutott, hogy az mesterséges konstukció, vagyis ember készítette.
Dr. Badrinarayanan és kutatócsapata a híd mentén 10 lyukat fúrt. Körülbelül 6 méterrel a felszín alatt találtak egy konzisztens meszes homokko réteget, korallokat és sziklához hasonló anyagokat. A csapat 4-5 méterrel lejjebb egy réteg laza homokot is felfedezett, és ez alatt egy kemény sziklaképzodményt, melyek szabályos kocka vagy téglatest alakúak voltak. Ezek képezik a keskeny földsáv alapját.
Tudósok úgy vélik tehát, hogy a híd mesterséges eredetét eros bizonyítékok támasztják alá: a szerkezet alapját képezo rendkívül szabályos mészkotömbök arra utalnak, hogy mesterséges konstukcióval van dolgunk; ezek a szabályos tömbök ugyanis nem lehetnek a természet megnyilvánulásai, azokat emberi kéz alkothatta.
Kutatók szerint a rendkívül szabályos mészkotömbök arra utalnak, hogy a szerkezet mesterséges kontrukció
Majomemberek alkotása?
A híd titkát a hindu eposzok is megmagyarázzák, csakhogy az ilyen forrásokat a nyugati tudományban nem szokták komolyan venni. Pedig a legendákat nem lenne szabad lebecsülni, mert már számtalanszor vitték elore a kutatásokat. Egyes kutatók szerint ezúttal is segíthetnek tisztázni a kérdést: mi is ez a képzodmény valójában. Nézzük eloször a Rámájana címu hindu eposz válaszát!
Eszerint mintegy másfél millió évvel ezelott Dél-Indiában élt Ráma herceg, Visnu isten reinkarnációja, akinek feleségét, Szítát elrabolta, és Srí Lanka-i palotájába hurcolta egy démonkirály. Férje hadsereggel indult kiszabadítani, ám útját állta az óceán. Tanácstalan volt, hogyan szállíthatná át az ostromló erot India déli csücskérol Srí Lankára, ha köztük hullámzik a tenger…
Rámának azonban ott voltak furcsa külseju szövetségesei: a majmok. Ne állatokat, hanem inkább A majmok bolygója címu filmben látottakhoz hasonló, intelligens lényeket képzeljünk el, akik saját nyelven beszéltek, az oserdoben lévo városaikban, fejlett társadalomban éltek, tudósaik pedig bonyolult gépezeteket építettek. Velük volt a híres majomvezér, Hanumán, és a nagy tudású építésze, akik rövid ido alatt megtervezték, és sok millió ügyes kezu majom segítségével megépítették az óceánon átívelo hidat
Immár átkelhetett a sereg, és a herceg sikeresen kiszabadította feleségét. Visszafelé egy varázsigével leromboltatta az átjárót, nehogy azon démonok kelhessenek át Indiába. Az eposz tehát ezzel, és nem földrengéssel magyarázza, miért került a híd nagy része a tenger mélyére.