Magyar Krónika
Ön tudja, melyik volt az első, részletesen feljegyzett angol koronázás?
Magyar Krónika 2023. 05. 23. magazin
ESEMÉNYEK Tovább
MIKOR LESZ VÉGE A HÁBORÚNAK?Kilenc órakor keltem föl. Elmentem a kávéházba reggelizni. - Mikor lesz már vége ennek a háborúnak? - kérdezte tőlem a pincér. - Bizony, sejtelmem sincs róla - feleltem. Reggeli után a borbélyhoz mentem. - Lesz-e valaha vége ennek a borzasztó háborúnak? - kérdezte a mester.
GASZTRONÓMIASzoky konyhája
Több száz éves hagyományok és szokások fűződnek a brit uralkodók megkoronázásához, ezekből jó néhányat feljegyeztek a királyi család hivatalos weboldalán is.
Szent Eduárd koronáját ábrázoló alkotás Londonban 2023. május 3-án, három nappal III. Károly brit király megkoronázása előtt (Fotó: MTI/AP/Vadim Ghirda)
A Westminster-apátság 1066 óta minden koronázás helyszíne volt, abban az évben karácsonykor Hódító Vilmos lett az első uralkodó, akire koronát helyeztek. Az apátság építése előtt a ceremóniákat ott tartották, ahol éppen kényelmes volt: Bathban, Oxfordban és Canterburyben. A legkorábbi, részletesen feljegyzett angol koronázás Edgar angolszász királyhoz fűződik, akinek Bathban helyeztek koronát a fejére Kr. u. 953-ban – igaz, nem ez volt az első koronázás.

Az ünnepség mai formája 1902-ből származik, amikor VII. Eduárd király lett az uralkodó. A ceremónia a Buckingham-palotától az apátságig tartó körmenetből, az apátságon belül az ünnepélyből és végül egy másik körmenetből állt, amely az apátságból visszatért a palotába. Ettől az évtől kezdve az ünnepnap azzal zárul, hogy az új uralkodó és a királyi család többi tagja az erkélyről üdvözli az embereket.

Több száz éven át az uralkodó a koronázás előtt két éjszakát a londoni Towerben töltött. Az uralkodó ezután Londonon keresztül a Westminsterbe vonult. Ez mellesleg utoljára 1661-ben történt II. Károly esetében. 

III. Károly lesz a negyvenedik uralkodó, akit a Westminster-apátságban koronáznak meg.Ami a kellékeket illeti, 1308 óta minden királyi koronázáson használt szék a Westminster-apátság büszkesége. A szertartási szék – amelyet Eduárd király székének is neveznek – tele van firkákkal. A történelemmel és hagyományokkal átszőtt, 1661-ben készült Szent Eduárd-koronát a koronázási szertartás során helyezik a király fejére. Súlya körülbelül 2,2 kg, és tömör aranyból készült. MAGYAR NEMZET
MAGYAR FŐKONZULÁTUS
Főkonzul Pritz Helga Katalin
Konzul Kovács-Szabó Timea
Konzul és magyar közösségi ügyek (MKD): Fülöp Villő
Cím:
 1155 Metcalfe St., Suite 1504
(Sun Life Building)
Montreal, QC H3B 2V6
Telefon: 438-380-3107
E-mail: 
consulate.mtr@mfa.gov.hu
Ügyfélfogadás 
Kedd: 9.00-12.00
Csütörtök: 13.00-16.00
Honlap cím: montreal.mfa.gov.hu

HIVTALOS FORDÍTÓ
Érsek András
Ordre des traducteurs, terminologues et interpretes agréés du Québec , magyar, angol, francia, román
Tel: (514) 781-9768
Fax: (514) 626-0869
Email: itt
Családi Temetkezési Vállalkozó
693. Jean Talon O.
(Park Extention)
Montreal,  H3N 1N1
Tel: (514) 271-1212