Az Elba-szigeti száműzetéséből visszatérő I. Napóleon császár megsemmisítő vereséget szenvedett az angol-porosz seregektől. Az angol csapatok élén Arthur Wellesley herceg, a poroszok élén Gebhard Leberecht von Blücher állt. Napóleon június 16-án Ligny-nél legyőzte a poroszokat, majd 18-án megtámadta az angolokat.
A szorongatott angolok segítségére sietett a porosz sereg, csak így sikerült a győzelem. Ennek hatására Napóleon lemondott 22-én, immár másodszor.
Kenderes, 1868. június 18. – Estoril, Portugália, 1957. február 9.
Az Osztrák–Magyar Haditengerészet tengerésztisztje, 1909–1914 között Ferenc József szárnysegédje, ellentengernagyként a flotta utolsó főparancsnoka volt. Az uralkodó a világháború végén altengernaggyá léptette elő.
Az első világháborút követő proletárdiktatúra összeomlása után megszilárdította az államhatalmat. 1920. március 1-jétől 1944. október 16-áig ő volt a Magyar Királyság kormányzója. Portugáliai emigrációban halt meg 1957-ben. 1993. szeptember 4-én temették újra Kenderesen.
Az alkotás címe: A Szabadság Megvilágosítja a Világot, ismert nevén a Szabadság-szobor. New York előtt, a Liberty Islanden található, a Hudson folyó torkolatánál. A rézből készült szobrot Franciaország ajándékozta az Amerikai Egyesült Államok függetlenségének százéves évfordulója alkalmából. A szobrász Frédéric Auguste Bartholdi volt, a belső szerkezet mérnöki munkáit Gustave Eiffel végezte.
A bal kezében tartott tábla felirata JULY IV MDCCLXXVI – vagyis 1776. július 4., az Egyesült Államok függetlenségének kikiáltása. A nőalak egyik lába láncokon áll, ez jelképezi az elnyert szabadságot. A korona hét ága a hét tengert és a hét kontinenst jelképezi.
A szobor másolata látható Párizsban, a Szajna partján.
Capa volt az egyetlen fotós, aki 1944. június 6-án hajnalban, a partraszállók első hullámával Normandia földjére lépett. Délután 2 óráig 6 tekercs filmet fotózott el, majd az első kórházhajóval visszatért Portsmouth-ba, a filmtekercseket bevitte a Life magazin londoni irodájába, és fáradtan lefeküdt aludni.
A laborban az asszisztens, az akkor 15 éves Larry Burrows (aki később maga is hadifotós lett) annyira kiváncsi volt a képekre, hogy az előhívás után a szokásosnál magasabbra állította a szárítóban a hőmérsékletet, hogy gyorsabban száradjanak a képek. A hő azonban leolvasztotta az emulziót, sok felbecsülhetetlen értékű, megismételhetetlen fotó megsemmisült, a megmaradtak is elmosódottak lettek. Mindazonáltal a
Life magazin június 19-én közölt 10 képet "slightly out of focus" (enyhén életlen) magyarázkodó képaláírással. Az eset annyira felbosszantotta Capa-t, hogy később ezt, a "Kissé elmosódva" címet adta önéletírásának is.
Apja, Auguszt Elek 1870-ben nyitotta meg első "czukrászatát" egy földszintes tabáni házban. József Párizsban és Londonban tanult, 21 évesen díjat nyert az Országos Millenniumi Kiállításon. Elsőként gyártott teasüteményt Budapesten 1908-tól pedig csokoládébonbont és drazsét is készített. Az első világháború közepén nyitotta meg elegáns üzletetét, amely az értelmiség, a nagypolgárság, sőt, az arisztokrácia kedvelt törzshelyévé vált, ez a mai Déryné Cukrászda.
Az üzletet 1945-ben légitámadás semmisítette meg, újjáépítette és 1947-ben nyitotta meg újra. 1948-ban halt meg, így már nem kellett megélnie a cukrászda 1951-es államosítását, és a család kitelepíttetését. Fia, az 1912-ben született Elemér, feleségével 1957-ben egy kis Fény utcai üzlethelyiségben ismét megnyitotta a cukrászdát.
Gyermekeik, Olga és József a Fény utcai üzlet mellett a Kossuth Lajos utcában is nyitottak cukrászdát. Az ötödik generáció is kitanulta a cukrászmesterséget, s kisebb kitérők után mindannyian a családi hagyományokat követik, ők üzemeltetik a 2001-ben alapított, a nagypapa hajdani üzletére emlékeztető, százéves gesztenyefákkal körülvett Auguszt Pavilont Farkasréten.